Zegarek jako biżuteria i element stroju

W naszych strojach codziennych, sportowych, oficjalnych czy bankietowych wszyscy używamy różnego rodzaju biżuterii. Przyjmując zegarek jako jej element, możemy spróbować wyliczyć cały zakres możliwej, najważniejszej czy najpopularniejszej biżuterii, osobno dla kobiet jak i mężczyzn.

Dla pań lista obejmuje większą gammę możliwości i zawiera: kolie i naszyjniki, bransoletki, pierścionki, kolczyki i klipsy, broszki, oprawy okularów, spinki do włosów i wspomniane zegarki.

U panów należy wymienić: zegarki, spinki krawatowe i oprawy okularów, powracające do łask dostojne spinki mankietowe, zapomniane szpilki do krawatów, czasami sygnet. Dla indywidualnej oceny pozostawić należy możliwość założenia: bransolety, kolczyków czy dekoracyjnego łańcuszka. Dodatkowymi mniej widocznymi elementami ozdobnymi dla obojga płci mogą być: breloczek do kluczy, spinka do banknotów, wizytownik, pióro czy ewentualnie długopis.

Jak widać z powyższego zestawienia, wśród wszystkich ozdób zegarek dla kobiet stanowi jeden z wielu elementów ozdobnych, dla mężczyzn jest jedną z nielicznych możliwości i pewnie najważniejszą biżuterią. Bardzo ważne jest także, że biżuteria damska jest specjalnie eksponowana, podczas gdy męska jest noszona raczej dyskretnie.

W dalszej części wywodu chciałbym zająć się doborem zegarka. Ze względu na ogólne wrażenia estetyczne nierozerwalnie związane z całością stroju, częste odnoszenie się, szczególnie do pozostałych elementów biżuterii w części dotyczącej doboru wzorniczego czy kolorystycznego będzie nieuniknione.
Read more

Authors

Related posts

Top