Eleganckie zegarki Zegarki męskie

Szwajcarski Portofino Vintage

Po sukcesie modeli czasomierzy z kolekcji Vintage, nawiązujących do wiodących egzemplarzy z historii firmy IWC z Schaffhausen, wykonanych w kopertach stalowych, przyszła pora na ich inną kontynuację.
W bieżącym roku firma IWC te same wzory czasomierzy jako “złoty tuzin” oferuje wykonane w kopertach z różowego i białego złota.
portofino_001
Szczególnym modelem kolekcji Vintage, określanym jako “tajemnicza gwiazda” jest zegarek Portofino. Wprawdzie jego protoplasta, ze względu na sytuację ekonomiczno-polityczną,
nie był w naszym kraju sprzedawany, ale późniejsze modele z tej linii cieszyły się na naszym rynku sporym zainteresowaniem.
Rodowodu modelu Portofino należy szukać w klasycznym wzornictwie początków zegarmistrzostwa i wieloletniej ewolucji mikro mechaniki. Pewnie dzięki takiemu też – 140-to letniemu doświadczeniu firmy IWC, prezentowany tu wzór czasomierza urzeka doskonałymi proporcjami elementów, wyrafinowaniem kształtu i ponadczasową elegancją.
portofino_002
Samo słowo “Portofino” nie ma żadnego głębszego odniesienia do konstrukcji, czy wzornictwa tych zegarków. Portofino, to fascynacja śródziemnomorskimi klimatami, melodyjnym językiem i miłym brzmieniem słowa, niezależnie od języka użytkownika zegarka.
Dla wyrobienia sobie własnej opinii o pokazanym modelu Portofino i wykonania „testu nadgarstkowego” (poprzez przymierzenie zegarka na rękę), najlepiej udać się do któregoś z salonów oferujących tę markę zegarków. Za wątpliwymi i przekonywującymi reklamami innych produktów, w tym przypadku bezpiecznie można mówić o “gwarantowanej satysfakcji” z takiej czynności. Będąc już przy reklamach warto wspomnieć o indywidualnym sloganie promującym ten model czasomierza brzmiącym następująco: “Portofino z ręcznie nakręcanym mechanizmem. Jak pierwowzór z 1984-go roku. Nigdy go nie miałeś, bo w tamtych czasach nie myślałeś o fazach księżyca, a nawet czy jest dzień, czy noc”.
Czyż nie jest on doskonale dopasowany do naszej polskiej historii ?
portofino_005
To wyjątkowy zbieg okoliczności, że odwołanie do umiejscowionego na tarczy wskaźnika fazy księżyca, dla nas nawiązuje do okresu historii, w którym myśleliśmy i działaliśmy tak w dzień jak i w nocy. Dla innych, ten sam reklamowy slogan jest pewnie zwykłym nawiązaniem do młodości i czasów kiedy rzeczywiście dzień splatał się z nocą i ważna były tylko chwile.
Tak więc podobnie jak marka IWC tak właśnie model Portofino ma w naszym kraju swoją nieznacznie odmienną historię.
Zegarki wykonane w kopertach z różowego i białego złota właśnie teraz zaczynają być dostępne w punktach sprzedaży, a modele w kopertach stalowych sprzedawcy utrzymują w stałej ofercie i swoich kolekcjach.

Cena czasomierza w kopercie stalowej ok. 9 170,00 Euro,
w kopercie z różowego złota ok. 16 775,00 Euro

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy