Randez vous z IWC

Znana i bardzo ceniona na światowym rynku manufaktura zegarkowa IWC (International Watch Co Schaffhausen), zorganizowała w warszawskim hotelu Haytt konferencję mającą na celu promowanie firmy, jej wyrobów oraz polepszenie jakości obsługi we współpracujących z nią sklepach.
Szkolenie poprowadził Martijn Oremus przedstawiciel marki IWC dla rejonu Europy centralnej i wschodniej. Zaprezentował między innymi koncepcję najnowszej kampanii reklamowej mającą promować serię zegarków Aquatimer, która przeznaczona jest dla nurków.
1
Szczególnym modelem tej grupy zegarków jest “Czarny Galapagos”. Ze sprzedaży tych zegarków dofinansowana zostanie działająca na rzecz zachowania fauny i flory wysp Galapagos fundacja Charlesa Darvina.
2
Pokryta wulkanizowanym kauczukiem stalowa koperta zegarka, czarna tarcza i taki sam kauczukowy, perforowany pasek dodają niespotykanego wyrazu czasomierzowi. Substancja luminescencyjna Superluminova, którą pokryte są wskazówki, elementy tarczy i obrotowego pierścienia zapewniają łatwy odczyt wskazań, tak w ciemności jak i pod powierzchnią wody. Szczególnym wyzwaniem dla konstruktorów był z Schaffhausen był obrotowy pierścień dekompresyjny, który wykonany ze stali i szkła szafirowego w części w której naniesione są białe oznaczenia także “świeci” w ciemnościach.
Dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszył się model Aquatimer Deep Two. Jak przystało na prestiżowy czasomierz przeznaczony dla nurków posiada on stoper, automatyczny naciąg sprężyny i pierścień dekompresyjny. Jednak szczególnym atrybutem tego zegarka jest mechanizm pozwalający na pomiar głębokości maksymalnego i chwilowego zanurzenia w wodzie. Urządzenie to jest niezwykle precyzyjnym, trudnym w konstrukcji i unikatowym dziełem mechaniki precyzyjnej.
3
Wśród limitowanych czasomierzy ciekawym pomysłem jest Ingienieur Plastiki – charakteryzujący się indywidualną i zaskakującą kolorystyką. Jest on inspirowany i poświęcony działalności Davida de Rothschild – człowieka niezwykle zaangażowanego w ochronę środowiska.
Inne przedstawione tego wieczoru nowinki pochodziły z linii Da Vinci, Pilot, Ingienieur oraz wykonana w różowym złocie kolekcja Vintage.
Na spotkanie zaproszona została ściśle wyselekcjonowana grupa sprzedawców. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość bliskiego zapoznania się z wymienionymi nowinkami i większością zegarków z katalogu IWC na rok 2009.
Po spotkaniu goście zostali zaproszeni do stołu na kolację, w trakcie której prowadzone były żywe dyskusje na tematy związane z manufakturami zegarkowymi i ich znakomitymi wyrobami.
Pośród gości znalazł się też zespół salonu odCzasu doCzasu, mieszczącego się w stołecznych Złotych Tarasach.

Adam Ciborek

Władysław Meller

www.zegarki.info.pl
4

Kolacja z Przedstawicielem marki IWC

5

Zespół salonu odCzasu doCzasu
6

Martijn Oremus i Władysław Meller
87

Authors

Related posts

Top